Biostatiskais gaisa filtrs spēj aizkavēt tādu mikroorganismu kā vīrusu, baktēriju un sēnīšu sporu augšanu un vairošanos, kas var atrasties ārējā un iekštelpu gaisā. AAF gaisa filtri ar BioLog tehnoloģiju var efektīvi samazināt infekciju izplatīšanās risku gaisā, jo īpaši veselības aprūpes iestādēs, biroju ēkās, skolās vai citās ēkās, kur pulcējas vai strādā dažādas cilvēku grupas un kur infekciju ierosinātāju atrašanās gaisā var kļūt par nopietnu problēmu.
Pat tehniskais personāls, veicot gaisa filtru nomaiņu, saskaras ar nopietnu risku. Gaisa filtri ar BioLog tehnoloģiju (standarta ekipējums protams ir papildus aizsargapģērba lietošana) nodrošina augstu aizsardzības līmeni apkopes tehniķiem, samazinot tiešas saskares risku ar joprojām aktīviem un infekcioziem mikroorganismiem, kuri potenciāli var atrasties izmantotajos gaisa filtros.
Mūsu BioLog gaisa filtru klāstu atradīsiet šīs lapas apakšā.
Gaisa filtri ar BioLog filtrēšanas materiāla tehnoloģiju spēj aizkavēt mikroorganismu, kas mīt gan āra, gan iekštelpu gaisā, augšanu un vairošanos. Filtrējošo materiālu šķiedras, kurās nav kaitīgu ķīmisko vielu, ir aprīkotas ar pastāvīgi funkcionējošu biostatisku pārklājumu, kas izraisa neatgriezenisku negatīvi lādētu mikroorganismu un daļiņu adsorbciju, piemēram:
BioLog filtri var efektīvi samazināt infekciju izplatīšanās risku, jo īpaši veselības aprūpes iestādēs, birojos, viesnīcās, skolās vai citās ēkās, kur pulcējas vai strādā cilvēki pēc nejaušības principa un tāpēc infekcijas izraisītāju pārnešana pa gaisu var kļūt par nopietnu problēmu. Mēs ne tikai aizsargājam cilvēkus, kas uzturas ēkās, nodrošinot tīru gaisu, bet arī samazinām risku tehniskās apkopes personālam, garantējot drošu potenciāli inficēto filtru nomaiņu.
Vīruss ir mikroskopisks infekciozs mikroorganisms, kas var vairoties tikai dzīvās organismu šūnās. Tas sastāv no neliela ģenētiskā materiāla - DNS vai RNS, ko ieskauj olbaltumvielu apvalks, ko sauc par kapsīdu. Dažiem vīrusiem ir arī ārējais apvalks, kas sastāv no lipīdiem.
Vīrusus neuzskata par dzīviem organismiem, jo tie paši nevar veikt vielmaiņas procesus.
Tā vietā tie paļaujas uz saimnieka šūnas vielmaiņas mehānismu, lai radītu jaunas vīrusu daļiņas. Kad vīruss inficē šūnu, tas pārņem saimnieka šūnas mehānismu, lai izveidotu savas kopijas. Šīs kopijas izplatās uz citām šūnām un var izraisīt dažādas slimības, sākot ar vieglām saaukstēšanās slimībām un beidzot ar smagākām slimībām, piemēram, gripu vai COVID-19.
Vīrusa lielums var atšķirties atkarībā no vīrusa veida. Parasti vīrusi ir daudz mazāki par baktērijām, un tos var redzēt tikai ar jaudīgiem skenējošiem elektronu mikroskopiem. Vīrusu izmēru parasti mēra nanometros (nm), kas ir viena miljardā daļa no metra. Lielākās vīrusa daļas izmērs ir no 20 līdz 300 nm. Gaisa filtrēšana ir metode efektīvai vīrusu likvidēšanai, jo gaisa filtri spēj kontrolēt aerosola līmeni gaisā.
Piemēram, gripas vīrusa diametrs ir aptuveni 80-120 nm, bet HIV vīrusa garums ir aptuveni 120 nm. Koronavīruss, pazīstams arī kā SARS-CoV-2, ir vīrusa veids, kas izraisa COVID-19. Koronavīrusa izmērs ir aptuveni 60-140 nanometru diametrā, kas to padara salīdzinoši mazu salīdzinājumā ar citiem vīrusiem.
Tikai 1 no 100 000 vīrusa daļiņu saskarē ar BioLog filtrējošo materiālu nesaistās uz virsmas.
Parastie, neapstrādātie gaisa filtrēšanas materiāli, kas mūsdienās ir tirgus standarts, gandrīz neuzrāda nekādu nozīmīgu vīrusu inaktivāciju.
BioLog deaktivizē 99,99 % visu vīrusu daļiņu pēc 30 sekundēm un 99,999 % pēc divām stundām saskaņā ar ISO 18184.
Citiem vārdiem sakot, tikai 1 vīrusa daļiņa no 100 000, saskaroties ar BioLog filtru, nav saistīta un deaktivizēta.
| Bez BioLog | Ar BioLog |
---|---|---|
Inaktivācija | 80% | 99,999% |
Atlikušie aktīvie vīrusi | 20% | 0,001% |
Baktērijas ir visplašākā dzīvības forma, kas radusies pirms vairāk nekā 3 miljardiem gadu. Lai gan dažas baktērijas ir patogēnas (izraisa slimības), lielākā daļa no tām ir cilvēcei labvēlīgas. Patiesībā baktērijas ir ļoti svarīgas cilvēka imūnsistēmai. Dažas no tām izmanto rūpnieciskos procesos, piemēram, antibiotiku un farmaceitisko līdzekļu ražošanā. Baktērijas ir sastopamas uz visām mūsu virsmām, kas pakļautas vides iedarbībai, tostarp uz ādas, elpošanas ceļos, gremošanas traktā un reproduktīvajā sistēmā.
Ir veikti daudzi pētījumi par baktēriju izmēru un formu, kā arī par to uzvedību gaisa plūsmā. Lielākā daļa baktēriju ir no 0,1 μm līdz 10 μm lielas. Kad tās nonāk gaisā, tām ir tendence pieķerties daļiņām, kas lielākas par 1 μm. Tas nozīmē, ka baktērijas var uztvert gaisa filtrs, uz kura tās tiek transportētas. Lai risinātu šo problēmu, AAF piedāvā gaisa filtrus ar BioLog tehnoloģiju. Šī apstrāde ir efektīva pret dažādām gram pozitīvām un gram negatīvām baktērijām, kas negatīvi ietekmē iekštelpu gaisa kvalitāti.
Piemēri par cilvēka veselību ietekmējošām grampozitīvajām baktērijām (dzimtas): Bacillus, Lactobacillus, Listeria, Sarcina, Staphylococcus, Streptococcus, Streptomyces.
Piemēri par cilvēka veselību ietekmējošām gramnegatīvajām baktērijām (dzimtas): Aeromonas, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Legionella pneumoniae, Pseudomonas, Salmonella, Shigella.
Tikai 1 baktēriju daļiņa no 1 000 000, kas nonāca saskarē ar BioLog filtrējošo materiālu, netika saistīta.
Parastie, neapstrādātie gaisa filtrēšanas materiāli, kas mūsdienās ir tirgus standarts, gandrīz neuzrāda nekādu nozīmīgu vīrusu inaktivāciju.
BioLog deaktivizē 99,9999% visu vīrusa daļiņu pēc 2 stundām saskaņā ar ISO 20743.
Respektīvi, tikai 1 baktērija no 1 000 000, saskaroties ar BioLog filtru, nav saistīta un deaktivizēta. Tik augsti baktēriju samazināšanas rādītāji ir zināmi tikai gadījumos, kad tiek strādāts ar profesionālajiem dezinfekcijas līdzekļiem.
| Bez BioLog | Ar BioLog |
Inaktivācija | 0% | 99,9999% |
Atlikušās aktīvās baktērijas | 100%* | 0,001% |
* Neapstrādātajiem materiāliem (tirgus standarts) uz to virsmas tiek novērota vienmērīga baktēriju augšana.
Ir zināmas vismaz 100 000 sēnīšu sugu. Visplašāk zināmās ir rauga sēnīte un pelējums. Dažas sēnes, piemēram, raugi, ir ļoti noderīgas cilvēcei. Piemēram, alus darīšanas procesā, vīna ražošanā vai pārtikas pārstrādē - siera ražošanā. Vides kontekstā, sēnēm ir svarīga loma ekoloģiskā līdzsvara uzturēšanā.
Diemžēl, lai cik noderīgas sēnes būtu dabai, dažas no tām ir nevēlamas cilvēkiem. Sēņu sporas negatīvi ietekmē iekštelpu gaisa kvalitāti un to ieelpošana dažiem cilvēkiem izraisa alerģiskas reakcijas. Mikotoksīni ir vielas, ko īpašos apstākļos ražo dažas pelējuma sēnes. Šos toksīnus ieelpojot, cilvēkam var rasties veselības problēmas.
Ja sēnīšu sporas nokļūst iekštelpās caur HVAC ierīci, to sporas, nonākot gaisā, var izraisīt infekcijas un slimības. Tiek ziņots, ka sēnīšu sporas ir viens no galvenajiem Ēku Sindroma un ar nekvalitatīvu iekštelpu gaisu ēkās saistītu slimību cēloņiem.
Lai risinātu šo problēmu, AAF piedāvā gaisa filtrus ar BioLog tehnoloģiju. Šī īpašā filtra apstrāde efektīvi aiztur dažādas sēnīšu sporas, kas, kā pierādīts, negatīvi ietekmē iekštelpu gaisa kvalitāti.
Ietekmēto sēņu sporu piemēri (dzimtas): Aspergillus Niger, Candida, Penicillium, Trichoderma.
Tikai 1 sēnīšu sporas no 10, saskaroties ar BioLog filtrējošo materiālu, nav saistījušās.
Neapstrādātie materiāli, kas mūsdienās ir tirgus standarts, gandrīz neuzrāda nekādu nozīmīgu sēnīšu sporu inaktivāciju. BioLog deaktivizē 90 % saskaņā ar DIN EN ISO 20743.
Citiem vārdiem sakot: tikai 10 sēnīšu sporas no 100, saskaroties ar BioLog filtru, nav saistījušās.
| Bez BioLog | Ar BioLog |
Inaktivācija | 0% | 90% |
Atlikušās aktīvās | 100% | 10% |
Iekštelpu gaisā var būt dažādi alergēni, kas jūtīgiem cilvēkiem var izraisīt alerģiskas reakcijas un elpceļu kairinājumu. Ir svarīgi ņemt vērā, ka individuālā jutība ir atšķirīga, un ne visi reaģē uz vieniem un tiem pašiem alergēniem. Turklāt, dažiem cilvēkiem var būt vairākas alerģijas, tāpēc ir svarīgi atpazīt un pārvaldīt alerģiju, kas raksturīga tieši konkrētā cilvēka veselības stāvoklim.
Telpu alergēnu iedarbības samazināšana, veicot pienācīgu tīrīšanu, nodrošinot labu gaisa ventilāciju un izmantojot gaisa filtrus ar antialerģiskām īpašībām, var ievērojami palīdzēt cilvēkiem novērst alerģijas simptomus un uzturēt labāku gaisa kvalitāti telpās.
Iekštelpu gaisā biežāk sastopamie alergēni ir putekļu ērcītes, mājdzīvnieku blaugznas, ziedputekšņi, pelējums un sporas. AAF piedāvā filtrus ar BioLog tehnoloģiju, kas novērš alergēnus.
Tikai 1 no 100 daļiņām ar alerģisku potenciālu, saskaroties ar BioLog filtra materiālu, netika deaktivizēta.
Neapstrādātie materiāli, kas mūsdienās ir tirgus standarts, gandrīz neuzrāda nozīmīgu alergēnu inaktivāciju.
BioLog deaktivē 99 % saskaņā ar OFI SOP 350.001.
Citiem vārdiem sakot: tikai 1 daļiņa no 100 ar alerģisku potenciālu saskarē ar BioLog filtru nav saistīta.
| Bez BioLog | Ar BioLog |
Inaktivācija | 0% | 99% |
Atlikušie aktīvie | 100% | 1% |
ES Biocīdo produktu regula (BPR) 528/2012 ir Eiropas Savienības regula, kas reglamentē biocīdo produktu ieiešanu tirgū un lietošanu ES. Regula attiecas uz jebkuru vielu vai maisījumu, kas paredzēts kaitīgu organismu, piemēram, kaitēkļu un mikroorganismu, iznīcināšanai, atbaidīšanai, nekaitīguma nodrošināšanai vai kontrolei ar ķīmiskiem vai fizikāliem līdzekļiem.
Uz AAF biostatiskā filtrēšana nav attiecināma uz BPR ES 528/2012 regulu, jo AAF gaisa filtri ar BioLog tehnoloģiju izmanto filtrējošo materiālu, kura fizikālā darbība ir saistīta ar neatgriezenisku patogēno mikroorganismu saistīšanu un deaktivizēšanu uz tā virsmas.
Regulāra BioLog gaisa filtru apkope un nomaiņa ir nepieciešama, lai nodrošinātu to pastāvīgu efektivitāti mikroorganismu koncentrācijas samazināšanā vai likvidēšanā gaisā.
AAF ir rūpīgi izstrādājis BioLog tehnoloģiju, lai nodrošinātu apstrādāto gaisa filtru labu veiktspēju. BioLog neietekmē filtru efektivitāti vai veiktspējas līmeni. Apstrāde ir izveidota tā, lai tās iedarbība filtru lietošanas laikā būtu ilgstoša. Apstrādes ilgmūžība nodrošina, ka apstrādātie produkti saglabā savu veiktspēju pēc daudzkārtējas pakļaušanas mitruma iedarbībai. No gaisa filtriem, kuros ir izmantota BioLog tehnoloģija, nav konstatējamas noplūdes gāzes.
Izlietotos filtru elementus var droši aprakt atkritumu poligonā vai sadzīves atkritumu sadedzināšanas iekārtā. Izlietotos gaisa filtrus vienmēr utilizējiet saskaņā ar vietējiem atkritumu utilizēšanas noteikumiem.