Datu centriem ir unikālas prasības un stingri noteikumi salīdzinājumā ar tipiskām komerciālām vietnēm. Cietās daļiņas un kodīgie gāzveida piesārņotāji ir kļuvuši par nopietnu problēmu datu centriem un serveru telpām.
Dažos gadījumos elektronisko sastāvdaļu korozija ir izraisījusi katastrofālas iekārtu kļūmes tādu vides apstākļu dēļ kā korozīvu gāzu zema koncentrācija.
Šie piesārņotāji ievada datu centrus dažādos veidos, ieskaitot āra ventilācijas sistēmas, blakus esošās iekšējās zonas un personas, kas ieiet objektā vai kritiskās zonās un iziet no tām.
Sēru saturošas gāzes, piemēram, sēra dioksīds (SO2) un sērūdeņradis (H2S), visbiežāk ir gāzes, kas izraisa elektronisko iekārtu koroziju. Kad šie gāzveida piesārņotāji ir ieviesti datu centrā vai serveru telpā, tie izraisa vara virsmu un sudraba lodīšu nolietošanos, ko izmanto datora shēmas platēs, izraisot intermitējošas un cietas kļūmes. Šie korozijas veidi var izraisīt bojājumu, vai nu kavējot elektroenerģijas plūsmu, vai veidojot neparedzētus ķēdes ceļus. Tāpēc kodīgo piesārņotāju likvidēšana ir būtiska, lai saglabātu datu centru iekārtu uzticamību.
Kļūmes daļiņu un piesārņojošo putekļu dēļ parasti klasificē šādi:
Datu centros, kuros ir gaisa puses ekonomaizeri, ieteicams veikt papildu reāllaika monitoringu, piemēram, AAF SAAFShield ® tehnoloģiju, lai nodrošinātu ātru reaģēšanu uz āra notikumiem, kas var izraisīt korozīvu gāzu iekļūšanu datu centros. Reāllaika monitorings ir ieteicams arī datu centros ar gāzes fāzes filtrācijas gaisa attīrīšanas sistēmām, lai sekotu filtru efektivitātei.
Datu centriem ar vai bez gaisa puses ekonomaizeriem, kas neietilpst ISA-71.04 nopietnības līmenī G1 vara un sudraba korozijai, ieteicams veikt sanāciju, izmantojot gāzes fāzes filtrēšanu. Pūtējus pie gaisa ieplūdes atverēm, kas aprīkoti ar makrodaļiņu un gāzes fāzes filtriem, var izmantot, lai piepildītu datu centru ar tīru gaisu un radītu spiedienu tajā, lai novērstu piesārņotā āra gaisa noplūdi datu centrā. Gaisu datu centrā var recirkulēt caur gāzes fāzes filtriem, lai noņemtu piesārņotājus, kas rodas datu centrā.