Cūkkopības fermas

Dārgu PRRS uzliesmojumu novēršana

Patogēnais cūku reproduktīvais un respiratorais sindroms (PRRSV) pirmo reizi tika atklāts Amerikas Savienotajās Valstīs astoņdesmito gadu beigās. Neskatoties uz vairāk nekā 25 gadus ilgo intensīvo pētniecību un centieniem apkarot vīrusu, tas joprojām rada ievērojamus draudus cūku fermām gan ASV, gan ārvalstīs. Pēdējo desmit gadu laikā gan produktivitātes zudumi ir samazinājušies, ko izraisa slimības ietekme uz augošajiem ganāmpulkiem.

PRRSV uzliesmojums nav vienīgais risks, kas jāņem vērā sivēnmāšu fermās, tomēr tas ir nopietni jāapsver, pamatojoties uz tā potenciālo būtisko ietekmi uz ražošanu un kopējām izmaksām. Lielu zaudējumu iespējamība aerosolizētā PRRSV uzliesmojuma dēļ palielinās, ja jūsu darbība atrodas piecu jūdžu rādiusā no citām sivēnmāšu fermām. Virulentais vīruss var pārvietoties pa gaisu astoņus kilometrus vai vairāk, un tā neticami augstais mutāciju līmenis apgrūtina konsekventi efektīvas vakcinācijas programmas izstrādi.

Pētījumi, kurus veica Minesotas Svītas slimību profilakses centra universitāte, atklāja, ka PRRSV izplatīšanās risku var mazināt ar visaptverošu bioloģiskās drošības programmu, kas ietver gaisa filtrēšanas sistēmu. Diemžēl lielākā daļa ventilācijas sistēmu cūku novietnēs parasti ir paredzētas svaiga gaisa padevei un iekšējās temperatūras kontrolei, nevis gaisa filtrēšanai. Turpretī fektīva gaisa filtrēšanas sistēma aiztur vīrusus, kas tiek pārsnēsāti ar gaisa palīdzību, piemēram, PRRSV un citus izplatītus vīrusus (PEDV, gripas vīrusus, mycoplasma hyopneumoniae), neļaujot tiem iekļūt uzņēmumā un izplatīties visā tā teritorijā.

 

Mēs AAF saprotam draudus, ar kādiem draudiem cūku audzēšanas uzņēmumi saskaras virulentā un dārgā PRRS vīrusa dēļ, kā arī citiem patogēniem, kam var būt būtiska ietekme uz ganāmpulku, ražošanas jaudām un kopējām uzņēmuma darbības izmaksām. Mūsu mērķis ir sniegt visaptverošu informāciju, lai novērtētu riskus un apsvērtu investīciju stratēģijas, kas palīdzētu samazinātu riskus un aprēķināt prognozēto ieguldījumu atdevi. AAF piedāvā gaisa filtrācijas risinājumus un klimata kontroles iespējas, lai apmierinātu jūsu lauksaimniecības darbības unikālās vajadzības, aizsargājot gan dzīvnieku veselību, gan uzņēmuma rentabilitāti.

Risinājumi un pakalpojumi

Document Finder
Kontakti
Mail
Top of Page