Īss laiks līdz laišanai tirgū un liela ražošanas jauda, vienlaikus ievērojot kvalitātes specifikācijas un noteikumus, kā arī saprātīgas ražošanas izmaksas ir farmācijas nozares papildu izaicinājumi. Īpaši sterilu zāļu ražošanai tiek izvirzītas īpašas prasības, lai līdz minimumam samazinātu daļiņu un mikrobioloģiskā piesārņojuma risku.
Lai ierobežotu šāda piesārņojuma iedarbību, ir spēkā stingras FDA un LRP vadlīnijas, tādējādi novēršot nopietnu kaitējumu vai dzīvībai bīstamu risku pacienta veselībai.
Lai nodrošinātu farmaceitisko aseptisko preparātu sterilitāti, tiek veikta sterilizācija ar sauso karstumu un depirogenizācija, kā noteikts FDA 21 CFR-211.94 noteikumos un ES-GMP vadlīniju 1. pielikumā.
Sterils iepakojums. Kritisks ražošanas posms, pēc kura pieprasījums arvien pieaug.
Aseptiskiem preparātiem, piemēram, flakoniem, ampulām, patronām vai iepriekš uzpildītām šļircēm, nav iespējama galīgā konteinera termināla sterilizācija. Tāpēc stikla trauki pirms uzpildīšanas ir jāattīra no kaitīgiem piesārņotājiem, kas varētu ietekmēt zāles. Atkarībā no procesa izmanto sauso termisko sterilizāciju vai depirogenizāciju.
Sterilizāciju parasti veic 160-180 °C temperatūrā, lai produkts būtu brīvs no dzīviem mikroorganismiem. Depirogenizācijas mērķis ir likvidēt vai inaktivēt endotoksīnus, kam ir nepieciešamas augstākas temperatūras 200-350 °C diapazonā, un to veic vai nu statiskās krāsnīs, vai tuneļos automatizētiem, nepārtrauktiem procesiem.
Tā kā pieaug pieprasījums pēc sterila iepakojuma bez pirogēniem un pēc ātras, drošas un efektīvas apstrādes, sausā termiskā depirogenizācija mūsdienās ir viens no svarīgākajiem sterilo zāļu ražošanas procesa posmiem.